Víc než

40% dětí

si na toaletě neumyje ruce

Pojďme společně zjistit, jak jsou na tom vaši (před)školáci s hygienickými návyky. Je to hračka. A to doslova. Tahle krátká toaletní hra vám zabere jen pár minut. Nezapomeňte ale, že nesmíte dětem napovídat. Jen jim všechno hezky, nenávodně vysvětlete.

Co se děje v zimě, v létě ve škole na toaletě

Posaďte si svého malého neposedu nebo malou rošťačku vedle sebe. Nechte je, aby si prohlédli všechny obrázky. Popovídejte si o tom, co se na kterém obrázku děje. A pak je poproste: „Ukážeš mi, co děláš potom,
co se ve školce/škole vyčůráš nebo vykakáš?“

Vyberte 5 obrázků

A kdo nám teď poradí, v jakém je to pořadí?

Ujistěte se, že už váš potomek vybral opravdu všechno. Teď ho poproste, ať činnosti srovná tak, jak je provádí po sobě. Třeba takhle: „Bezva. A ukážeš mi, co děláš jako první? A co pak? Hezky všechno postupně. To by mě taky moc zajímalo.“

Hnusáci se v hrůze skryjí, když jdou Lovci bakterií

Nakonec se dítěte zeptejte, jestli zná Lovce bakterií. Ať máme přehled, jak se naše lovecká taktika šíří.

„A říkali vám třeba ve škole o Lovcích bakterií?“

Vyplněno? Lesk a štětky! Tak to vzhůru na výsledky

Teď už jenom svému dítěti moc poděkujte. A nám na sebe nechte e-mail, abychom vám mohli napsat, jak si české děti celkově vedly. Protože víme, že vám úroveň hygieny na školních toaletách leží na srdci jako nám.