Víc než

40% dětí

si na toaletě neumyje ruce

HRA NA LOVCE BAKTERIÍ

Mytí rukou není úplně legrace. Proto na něj ve škole tolik dětí zapomíná. My jsme vymysleli, jak z téhle nudné povinnosti udělat zábavu. Hrajeme s dětmi hru na lovce bakterií.
4 příběhy
děti vtáhnou
do děje.
Tvůrčí
úkoly
je naučí věci do hloubky.
Hra
zábavně
vytváří zdravý návyk.
S lovci bakterií začne děti mytí rukou bavit. Máme to
vyzkoušené. A s námi statisíce rodičů.

Myslíte si, že vaše dítě si ruce určitě myje?

To bychom vám samozřejmě přáli. Ale i děti, které si ruce vzorně myjí doma, se nechají strhnout příkladem nedůslednějších spolužáků.

Stačí s dětmi projít 3 jednoduché otázky a budete mít jistotu.

Zkuste si to. Dotazník jsme vytvořili s dětskými psychology a je obrázkový. Takže ho zvládnou i děti, které neumějí číst.

Vyplníme si dotazník

Jak lovci bakterií pomáhají dětem s mytím rukou

Jsou úplně malinkatí. Aby mohli bakterie lovit ve férovém boji muž proti muži. Vlastně – pidimužík proti bakterii. Proto je děti nevidí. Jenže lovci bakterií potřebují, aby jim děti pomohly. Tím, že si budou mýt pořádně ruce. A tak si pro ně připravili zvláštní rádiové vysílání.

Poslechněte si ukázku toho, co lovci vysílali loni

Díky tvůrčím úkolům si děti upevní správné návyky

Víme, že děti se toho nejvíc naučí, když si hrají. Proto jim lovci bakterií zadávají tvůrčí úkoly. Plní je všichni společně, třeba při výtvarné výchově. Učí se písničku, vytvářejí návod na správné mytí rukou nebo vyrábějí veselé figurky bakterií.

Podívejte se na úkoly